Izdzīvošanas spēka blakusefekti

Izdzīvošanas spēka blakusefekti Vairāk nekā 200 gadiem Garlībs Merķelis „Latviešos” rakstīja, ka dzimtcilvēki sunī un nolād kungu, bet, to ieraugot, apklust un krīt pie rokas to bučot un cenšas izpatikt un teikt slavinājumus.

Tāpēc teikšu tā - nevajadzēs ne tankus, ne armiju, mūsu prasme pieglaimoties un liekuļot galu galā padarīs savu, nobeigs mūsu Latviju. Gluži kā daudz un nevietā lietotas zāles, kuru blakusefekts ar laiku nobeidz organismu.
05.05.2016Lasīt vairāk

Kurš un par ko atbild?

Kurš un par ko atbild? Mūsdienās joprojām valda birokrātija tur, kur tai jau sen nebūtu jābūt, taču, manuprāt, gadījumā, par kuru stāstīja LTV panorāma, kad neuzrakstītu iesniegumu dēļ vecāki zaudējuši daļu no ģimenes valsts pabalstiem, kritiku pelnījusi ne VSAA, bet gan tie, kas rada klibas likuma normas, bet citiem tās nākas piemērot un domāt, kā atrisināt mākslīgi radītus jautājumus tā vietā, lai risinātu tiešām reālās problēmas.
04.01.2016Lasīt vairāk

Divi vienā jeb kā Rāviņš Ušakovu uzvarēja

Maidana cilvēki Pēc lielās jezgas ap fotoizstādi Rīgā, kad Ušakovs pat aizrunājās (precīzāk – aizrakstījās) līdz apgalvojumiem, ka izstāde kūdot latviešus pret krieviem un otrādi, Jelgavas vienā mierā pieņemtais lēmums rāda, kā tādi jautājumi jārisina, jo izstāde ir viena lieta, tā ir Kijevas notikumu dokuments, bet tās organizatoru likuma pārkāpumi un personības ir pavisam cits jautājums, kas risināms tiesiskā ceļā, ja vajadzīgs.
22.10.2015Lasīt vairāk

Vienlīdzīgākie no vienlīdzīgajiem

A.Dimants Acīmredzot Džordža Orvela aprakstītie principi triumfē Latvijas politikā. „Dzīvnieku fermas” sauklis, ka daži ir vienlīdzīgāki par citiem ir kļuvis par Saeimas deputātu vairākuma vadmoto. Droši vien Saeimā derētu piestiprināt arī plāksnīti ar rindām no „1984” – NEZINĀŠANA IR SPĒKS.
Varbūt ar laiku vajadzētu nomainīt arī uzrakstu pie sienas Ministru kabineta sēžu zālē „Viens likums, viena taisnība visiem” pret Orvela daudzsološo „Daži dzīvnieki ir vienlīdzīgāki par citiem”.
08.07.2015Lasīt vairāk

Tiesiskuma klīniskā nāve

Tiesiskuma klīniskā nāve Manis rakstītais nenozīmē, ka aicinu nekritiski vērtēt Aināra Dimanta un NEPLP darbu. Tieši otrādi, gan padomes, gan tās vadītāja darbs ir gan jāvērtē, gan jānorāda uz kļūdām vai līdz galam neizdarītiem darbiem. Bet nedrīkst atbildību par likumdevēja nepadarītiem darbiem un to sekām uzkraut NEPLP un tās vadītājam.

06.07.2015Lasīt vairāk

Jānim Čakstem 155 pasākuma referāticiti raksti